Strona główna »
Dokumenty »
Przetargi »
Przetargi - zamówienia publiczne - roboty budowlane » Budowa przejścia dla pieszych na ul. 700-lecia w Jutrosinie
Budowa przejścia dla pieszych na ul. 700-lecia w Jutrosinie
Data publikacji przetargu: 03.12.2021
Termin składania ofert: 08.12.2021
RIOŚiGN.271.7.2021
ZAPYTANIE OFERTOWE
Gmina Jutrosin zaprasza do złożenia oferty na „Budowa przejścia dla pieszych na ul. 700-lecia w Jutrosinie”
ZAMAWIAJĄCY:
Gmina Jutrosin
ul. Rynek 26
63-930 Jutrosin
tel. 65 547 14 19
tel. 65 547 15 98
NIP: 6991867802
http://www.jutrosin.eu/
Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytania ofertowego na udzielenie zamówienia publicznego o wartości mniejszej niż kwota 130 000 zł, która jest wskazana w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 poz. 1129 z późn. zm.).
I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
Zamówienie przewiduje przebudowę istniejącego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów
zlokalizowanego w obszarze zabudowanym. Przebudowa polegać będzie na wykonaniu wyniesionego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów dostosowanego do wysokości chodnika, Skos rampy najazdowej przejścia 1:15.
Ponadto przejście zostanie doświetlone lampami hybrydowymi. Zaleca się wyróżnić obszar przejścia dla pieszych barwą światła. Oprawy oświetleniowe dedykowane powinny być zamocowane poniżej linii opraw oświetlenia drogowego (na wysokości pomiędzy 5,0 a 6,5 m).
Na przejściu zastosować również system fakturowych oznaczeń nawierzchni dla osób z
dysfunkcjami wzroku. Płytki ostrzegawcze i płytki prowadzące stosowane do wykonywania ścieżek dotykowych prowadzących osoby z niepełnosprawnościami wzroku powinny posiadać kolorystykę kontrastującą z kolorystyką nawierzchni drogi dla pieszych lub obszarów otaczających. Współczynnik kontrastu barwnego LRV pomiędzy płytkami ścieżek prowadzących i nawierzchnią powinien wynosić LRV > 30 dla normalnych warunków. Dla zapewnienia kontrastu barwnego pomiędzy kolorystyką ścieżki prowadzącej i kolorystyką otoczenia płytki ostrzegawcze zostaną wykonane w kolorze żółtym, a płytki prowadzące wkolorze jasnym (beżowy, jasno żółty, biały).
Wszystkie ww. rozwiązania zastosować zgodnie ze wzorcami i standardami rekomendowanymi przez Ministra właściwego ds. transportu (WR-D-41-2; WR-D-41-3; WR-D-41-4).
Ponadto przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów oznakować aktywnymi znakami
pionowymi D-6b, a na jezdni wykonać oznakowanie poziome, grubowarstwowe P-10, P-11 i P-
25.
Projekt przewiduje również wykonanie chodnika (dojścia do przejścia dla pieszych) i zjazdów do posesji po prawej stronie jezdni przy placu zabaw, na długości 76 mb. Nową nawierzchnię chodnika i zjazdów stanowić będzie kostka brukowa typu cegła, odpowiednio koloru szarego i czerwonego. Roboty związane z budową chodnika obejmują rozebranie istniejących nawierzchni i krawężników, wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne, profilowanie i zagęszczanie podłoża, wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem C1,5/2,0 o grubości 15 cm, ustawienie obrzeży betonowych 6×20 cm na ławie betonowej z oporem z betonu klasy C8/10 oraz krawężników betonowych 15×30 cm na ławie betonowej z oporem klasy C12/15. Na koniec należy ułożyć nawierzchnię chodnika z betonowej kostki brukowej typu Domino koloru szarego odpowiednio na podsypce cementowo-piaskowej grubości 3-5 cm. W przypadku zjazdów kolejnym krokiem jest wykonanie warstwy podbudowy zasadniczej z betonu C8/10, grubości 25 cm. Na koniec należy ułożyć nawierzchnię chodnika i zjazdów z betonowej kostki brukowej typu cegła koloru szarego i czerwonego odpowiednio na podsypce cementowo-piaskowej grubości 3-5 cm.
Przy wykonawstwie oraz odbiorze robót objętych zamówieniem obowiązywać będą zasady i wymagania dotyczące zasad prowadzenia robót, jak również ogólne wymagania dotyczące wykonania i odbioru robót budowlanych określone w:
- projekcie budowlanym,
- zapytaniu ofertowym z załącznikami,
- kosztorysie ofertowym,
- obowiązujących normach.
II. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY ICH SPEŁNIANIA:
O udzielenie zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają poniższe warunki udziału w postępowaniu:
a) w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
b) w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
c) w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
d) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
- o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali należycie, co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie chodnika lub utwardzeniu terenu, lub budowie, przebudowie drogi o łącznej wartości minimum 30 000 zł brutto.
W celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
- wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do zapytania ofertowego), oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.
Wyżej wskazany okres 5 lat liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonanych wspólnie z innymi Wykonawcami, w/w wykaz dotyczy robót, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
Wykonawcy niespełniający warunków udziału w postępowaniu zostaną wykluczeni z postępowania o udzielenia zamówienia publicznego, a ich oferty zostaną odrzucone.
III. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA:
Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia w terminie od dnia podpisania umowy do dnia 30.03.2022 r.
IV. KRYTERIA OCENY OFERT, ICH WAGI ORAZ OPIS SPOSOBU PRZYZNAWANIA PUNKTACJI ZA SPEŁNIENIE DANEGO KRYTERIUM:
Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w niniejszym zapytaniu ofertowym.
Zamawiający przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie się posługiwał następującymi kryteriami:
CENA (C) – waga 60%
OKRES GWARANCJI I RĘKOJMI (G) – waga 40%
Liczba punktów w kryterium Cena ( C ) obliczona będzie w następujący sposób:
cena oferty najtańszej
C = ------------------------------ x 60 pkt.
cena oferty badanej
Liczba punktów w kryterium Okres gwarancji i rękojmi (G) obliczona będzie w następujący sposób:
okres gwarancji i rękojmi badanej oferty
G = -------------------------------------------------------------------------------------- x 40 pkt.
najdłuższy zaoferowany okres gwarancji i rękojmi w złożonych ofertach, jednak nie dłuższy
niż maksymalny ustalony przez Zamawiającego okres gwarancji i rękojmi, tj. 60 m-cy
Zamawiający ustala okres gwarancji i rękojmi na: nie krótszy niż 36 miesięcy oraz nie dłuższy niż 60 miesięcy od dnia bezusterkowego odbioru końcowego wykonania przedmiotu zamówienia. Zatem Wykonawca powinien zaoferować okres gwarancji i rękojmi podając konkretną liczbę miesięcy, w przedziale od 36 do 60 miesięcy. Liczbę tę należy podać w formularzu ofertowym.
Zamawiający odrzuci ofertę w sytuacji, gdy Wykonawca w ofercie zaoferuje okres gwarancji i rękojmi krótszy niż 36 miesięcy.
W przypadku, gdy Wykonawca nie określi w ofercie okresu gwarancji i rękojmi, Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca zaoferował okres gwarancji i rękojmi 36-miesięczny.
W przypadku podania przez Wykonawcę okresu gwarancji lub rękojmi dłuższego niż 60 miesięcy, do oceny i porównania ofert zostanie przyjęty okres gwarancji i rękojmi 60 miesięcy, natomiast do rozliczeń wynikających z umowy, zostanie przyjęty okres podany przez Wykonawcę w ofercie.
Obliczenia punktów będą dokonywane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Ocena całkowita poszczególnych ofert zostanie obliczona w oparciu o wzór:
O c = C + G
gdzie :
O c – ocena całkowita
C – liczba punktów przyznana ofercie ocenianej w kryterium „Cena”
G – liczba punktów przyznana ofercie ocenianej w kryterium „Okres gwarancji i rękojmi”
Oferta, która uzyska najkorzystniejszy bilans ceny i kryterium „okres gwarancji i rękojmi”, tj. uzyska największą liczbę punktów w ocenie całkowitej, zostanie uznana jako najkorzystniejsza.
Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający wybiera spośród tych ofert ofertę, która otrzymała najwyższą ocenę w kryterium o najwyższej wadze. Jeżeli oferty otrzymały taką samą ocenę w kryterium o najwyższej wadze, zamawiający wybiera ofertę z najniższą ceną. Jeżeli nadal nie można dokonać wyboru oferty zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę.
Do wyboru najkorzystniejszej oferty są dopuszczone wyłącznie oferty uznane za ważne niepodlegające odrzuceniu.
V. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY I TERMIN SKŁADANIA OFERT:
1. Przed przystąpieniem do przygotowania oferty należy zapoznać się z dokumentacją projektową. Dokumentacja techniczna jest udostępniona wykonawcom jako załącznik do zapytania ofertowego.
2. Wykonawca zobligowany jest do wypełnienia formularza ofertowego z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik do zapytania ofertowego. Wynagrodzenie Wykonawcy, zaoferowane w ofercie Wykonawcy, winno obejmować wszystkie czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
Ponadto do oferty Wykonawca powinien dołączyć dokument potwierdzający umocowanie do podpisania oferty, np. aktualny odpis z KRS, CEIDG lub stosowne pełnomocnictwo.
3. Do oferty należy załączyć kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie przedmiaru robót, stanowiącego załącznik.
4. Formularz ofertowy wraz z kosztorysem ofertowym i wykazem robót budowlanych należy złożyć w nieprzezroczystej, zabezpieczonej przed otwarciem kopercie (paczce). Kopertę (paczkę) należy opisać następująco: „Budowa przejścia dla pieszych na ul. 700-lecia w Jutrosinie”.
Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Urzędzie Miasta i Gminy w Jutrosinie, ul. Rynek 26, 63-930 Jutrosin, pok. nr 5 (sekretariat) w nieprzekraczalnym terminie: do dnia 08.12.2021 r. do godz. 10:00.
Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego w Urzędzie Miasta i Gminy w Jutrosinie, ul. Rynek 26, 63-930 Jutrosin, w sali narad, w dniu 08.12.2021 roku o godz. 10:15.
VI. INFORMACJE DODATKOWE:
1. Zamawiający może wystąpić do oferentów o korektę oczywistych omyłek pisarskich lub rachunkowych, o doprecyzowanie lub przedstawienie wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert, o uzupełnienie braków lub o dostarczenie dokumentów potwierdzających informacje zawarte w złożonych oświadczeniach.
2. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli złożona oferta nie odpowiada wymaganiom i zapisom zawartym w niniejszym zapytaniu ofertowym.
VII. INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI SKŁADANIA OFERT CZEŚCIOWYCH LUB WARIANTOWYCH
Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych lub wariantowych.
VIII. KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z klauzulą informacyjną wynikającą z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Burmistrz Jutrosina z siedzibą w Urzędzie Miasta i Gminy w Jutrosinie, ul. Rynek 26, 63-930 Jutrosin;
2) kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych: adres e-mail - , tel. 65 5472517;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) i c) RODO w celu związanym z postępowaniem pn. „Poprawa walorów środowiskowych na terenie gminy Jutrosin poprzez renowację stawu wraz z rekreacyjnym zagospodarowaniem terenu.” nr sprawy RIOSiGN.271.6.2021 prowadzonym w trybie zapytania ofertowego;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 poz. 2019 z późn. zm.) dalej „ustawa PZP”;
5) dane mogą być przekazywane poza teren UE;
6) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy PZP, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmujący cały czas trwania umowy;
7) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy PZP;
8) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO, i nie będą profilowane;
9) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego);
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa
w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania
w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub
z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego) - wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
10) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b) i c) RODO.
ZAŁĄCZNIKI ZAPYTANIA OFERTOWEGO:
1. Formularz ofertowy.
2. Wykaz robót.
3. Projekt budowlany wraz ze specyfikacją techniczną
4. Przedmiar robót, kosztorys ofertowy
Informacje powiązane: